قالیشویی شربت اوغلی شعبه اصلی تهران

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ریشه زنی فرش

ریشه زنی فرش شربت اوغلی،بهترین و باکیفیت ترین خدمات در 50سال گذشته بوده است.

ریشه زنی فرش شربت اوغلی

یکی از تکنیک‌های مرمت و بازسازی فرش‌های آسیب دیده، ریشه زنی است. فرش‌ها بعد از آن که بافته می‌شوند باید ریشه بافی شوند تا مقاومت فرش افزایش پیدا کند؛ اما این ریشه‌ها با گذشت زمان و به دلیل استفاده زیاد از فرش، کهنه یا پوسیده می‌شوند که اصلا جلوه زیبایی ندارد و باعث می‌شود فرش کم ارزش به نظر برسد. ترمیم یا تعویض ریشه‌های فرش یکی از خدماتی است که در قالیشویی شربت اوغلی توسط افراد مجرب و متخصص در حوزه فرش ارائه می‌شود. خدمات ریشه فرش پس از شستشوی فرش انجام می‌شود.

ریشه زنی فرش دستباف در قالیشویی

ریشه فرش نقش بسیار مهمی در فرش دستباف دارد. ریشه فرش دستباف در واقع ادامه تارهای فرش است که بعد از بافت از دار جدا می‌شوند و ممکن است تا چند رج هم بافته شوند تا استحکام بیشتری داشته باشند. در اثر گذشت زمان این ریشه‌ها ممکن است پوسیده شوند. برای ترمیم یا تعویض ریشه فرش دستباف اولین گام تشخیص جنس تارهای فرش توسط کارشناس مجرب است. سپس قبل از شستشو، در صورت آسیب دیدگی ریشه‌ها، عملیات ریشه بافی روی فرش انجام می‌شود. در فرایند دارکشی ریشه‌های ترمیم شده به دار قالی وصل می‌شوند. زمان ترمیم یا تعویض ریشه فرش دستباف به نوع ریشه و میزان ریشه فرش بستگی دارد.

 

ریشه بافی فرش ماشینی در قالیشویی

با توجه به این که فرش ماشینی دارای جنس و طرح‌های مختلفی هستند به همین دلیل، ریشه‌های متفاوتی نیز دارند. ریشه بافی فرش ماشینی در قالیشویی توسط دستگاه‌های ریشه زن انجام می‌شود که فقط برای ریشه زنی فرش ماشینی طراحی شده‌اند. ریشه زنی فرش ماشینی باعث می‌شود تا فرش به طور قابل ملاحظه‌ای نو به نظر برسد و طول عمر آن نیز افزایش پیدا کند. ریشه زنی فرشهای ماشینی با دست انجام نمی‌شود. برای زدن ریشه فرش ماشینی از دستگاه‌های مخصوص دوخت ریشه استفاده می‌شود.

چند نکته برای انتخاب ریشه فرش:

  • قبل از انتخاب ریشه با کارشناس مشورت نمایید.
  • انجام خدمات ریشه زنی چه برای فرش های ماشینی و چه فرش های دستباف، پس از انجام قالیشویی و شستشو انجام می شود.
  • حتما نوع ریشه انتخابی را روی رسید قید نمایید.
  • زمان تقریبی تحویل را بپرسید.
  • بعداز تحویل فرش ، ریشه ها را چک کنید که مطابق سفارش شما باشد.
  • بهتر است بعد از انجام خدمات ریشه زنی از کاور ریشه فرش استفاده نمایید.

ریشه های دوختی فرش ماشینی:

ریشه های دوختنی فرش ماشینی بیشتر برای فرش های ماشینی نازک و ابریشمی انجام میشود. ریشه های دوختنی در طرح ها مدل های مختلف وجود دارد که بسته به فرش و سلیقه مشتری برای فرش لحاظ می شود.

تماس با شربت اوغلی